Title

Oled Sa selles kindel?

Foorum Kassil ussid (15)

Kassil ussid (15)

Tsiteeri | 7 aastat tagasi
muutis

Avastasime täna Miisul tagumiku juurest mitu valget ussi- riisiterade moodi ja natuke pikemad. Imelik on see, et täpselt kuu tagasi sai käidud arsti juures, kus tehti siis täielik tervisekontroll- ultrahelid ja kõik muud proovid. Kuidas arst ei avastanud, et kassil ussid? Või pole seda võimalik siis nii avastada?
Kas peaksin pöörduma uuesti arstile või aitab, kui ise ussirohtu anda? Pole 5a jooksul veel avastanud Miisul usse.Ja murdsin mitu päeva pead veel, et miks Miisu nutab vahel öösiti ja päeviti. Täna siis sai ilmselt avastatud ka selle põhjus. Kas keegi oskab öelda,kas kassil ka mingeid muresid ussid tekitavad? Oksendanud ta pole ja imelik, et pole ka väljaheites märganud usse. Ilmselt pole ma nii tähelepanelikult vaadanud, kuna ei osanud kahtlustadagi.

muutis

Oi Merlet, sa oled juba vana kala kiisu.ee-s kuid pole tähtsaid teemasid lugenud. Oi oi oi!
Hakkame siis otsast peale!
Tubane kass peaks saama 2-3x aastas cestalcat ussirohtu vastavalt kaalule. Õues käiv kass ca 4 korda aastas. Sinu jutust selgub, et kass pole saanud seda 5 aastat? Appi, hea et tal pole tüsistusi tekkinud!!!

Ussid võis ta ka hiljuti saada, pärast kliinikus käimist. Võimalik, et arst ei vaadanudki, et kas tal usse võib olla. Lisaks, võimalik et neid ei näe kah niisama. Lisaks, olen aru saanud, et Eesti nii mõnigi loomakliinik ja loomaarst on parem kui Soomes. Olen ise üht Soome loomakliinikut näinud ja väga räpaka koha mulje jättis. Eestis desotatakse ette ja taha ja kliinik on puhas! Soovitan Eesti loomaarste - Tatari ja Õismäe Zoovetkeskus.

Kas peaksin pöörduma uuesti arstile või aitab, kui ise ussirohtu anda? Pole 5a jooksul veel avastanud Miisul usse.Ja murdsin mitu päeva pead veel, et miks Miisu nutab vahel öösiti ja päeviti. Täna siis sai ilmselt avastatud ka selle põhjus. Kas keegi oskab öelda,kas kassil ka mingeid muresid ussid tekitavad? Oksendanud ta pole ja imelik, et pole ka väljaheites märganud usse. Ilmselt pole ma nii tähelepanelikult vaadanud, kuna ei osanud kahtlustadagi.

Ole õnnelik, et kass veel oksendanud pole. Kui ta seda teeks, siis järelikult on ta usse kurguni täis ja võimalik, et ei peaks enam rohtudele vastu.

Ma ei tea millist kliinikut sa kasutad, kuid loomapäästjana saan anda sulle nõu, mida saavad kõik meie päästetud:
1) cestalcat vastavalt kaalule. 1tablett= 4kg. Kui kass kaalub 5 kg, siis annad 1 tableti + veerand. Pigem veidike rohkem, kui vähem.
2) 2 tundi pärast cestali manutastamist anna 1/2 söetabletti. Pudista see näiteks krõbinatele või anna 1/3 tabletti kurku. Söetableti ülesanne on selline: Ussirohi tapab usse. Ussid eristavad mürke. Söetablett imeb mürgi endasse, ei lase soolde imenduda. Ka valesti antud ussirohi võib kassi tappa.
3) 3 tundi hiljem anna vaseliiniõli. Selle ülesanne: Tekkinud jama välja libestada. Erinevalt toiduõlist ei imendu soolde.
4) Mõned tunndi hiljem, või hommikul anna kassile vitamiinipastat! Nt calo-pet. See aitab kassil energiat koguda, sest igasugune ravikuur on kurnav ja energiat sööv.

Tegutse kiiresti, kiisul ei ole hea olla.

Korda kuuri 10 päeva hiljem. Kokku võiks kass saada seda toimingut 3x 10 päevase vahega. Kui pärast 3 korda on ikka kahtlus, siis tee kokku 5x

muutis

Eiei, ussirohtu on Miisu saanud küll varem, viimati suvel Aga konkreetselt ussidega pole ma küll kunagi kokku puutunud ja seetõttu ka värske selle koha pealt. Arstil käisime eesti kliinikus. Ja tookord ussirohtu ei saanud anda, kuna sai just vaktsiini.

muutis

ussirohtu peaks 10 päeva ka enne vaktsineerimist andma, aga tee nagu ma krijutasin ja te saate ussidest lahti

muutis

Ma ei saa aru, olen Miisu väljaheidet uurinud ja puurinud ja sealt ei leia küll usse?Seepärast pole ka enne märganud liivakasti puhastades.Eile sai antud siis esimene osa ussipastast. Soomes sellised pastad, mida tuleb anda 3 päeva järjest.

Airi 
muutis

Minule ütles arst kunagi, et ussid või sooleparasiidid võivad olla nii väikesed, et pole palja silmaga nähtavad.
Igatahes hoiame pöialt,et kiisuke ilusti terveks saab

muutis

Ära osta ussipastat - see nii mõttetu asi. Kasuta ikka cestalcati ja sa ei raiska raha, aega ega närve.
usse ei pruugigi niisama näha. Murra kaka teinekord katki ja siis võimalik, et näed.

muutis

Miisule on suht lootusetu üritada tabletti anda ja kahtlen, kas siin sellise nimega tablette on, sest soomes on üldjuhul kõik rohud nende omad tooted,seega neid rohtusid, mida eestis müüakse ,on suht raske saada.Aga eks vaatan, kui siin pole,siis ostan eestist, kui tulen.

muutis

Minu Jossil avastasin ka ja
Käisin Paldiski mnt 42d Juri Karpenko Eraloomakliinikus ja sain ühe tableti mis pidi aitama ja rohkem pole midagi vaja 25 eeki läks see maksma
ja nüüd kõik on korras

muutis

See üks tablett oli tõenäoliselt cestalcat, sest see maksab umbes nii palju. Ja kui su kassil olid silmaga näha ussid, siis ma ei usu, et see üks tablett aitas. See, kui neid näha ei ole, ei tähenda, et tal neid ei ole. Kui need on juba näha, siis meie teeme kassidele 3x kuuri. Ehk siis 3x iga 10 päeva tagant saavad cestalcati vastavalt kaalule. Jossile soovitaksin ka seda.
Merlet, cestalcat on kibe. Kassi keele esiosa tunneb maitset. Katsu see suu külje pealt sisse saada ja nö kurku visata. Siis kass ei tunne kibedat maitset.

muutis

Minu kiizul pole veel õnneks usse olnud aga noh edu ussidest vabanemisel

muutis

SweetCathuu - kus sa tead, et sinu kassil usse ei ole? See, et sa neid ei näe, ei tähenda, et neid ei ole. Kassile peaks tegema vähemalt 2x aastas ussikuuri. Kui kass käib ka õues, siis 4x aastas cestalcat ussikuuri.

muutis

olengi teinud ja käisime hiljuti arsti juures kontrollis meid (Alfat ja Chelsyt) ja ütles et kõik korras!!
Äitähh muidu tegime jah varem 2x aastas nüüd teeme siis 4x aastas suur tänuu

Diana 
muutis

Mina esmaspäeval avastasin ka kassil ussid tal rippusid need täpselt tagumiku ümbruskonnas ja kohati olid ka parketi peal. Jube lihtsalt. Kujult meenutasid kangesti nagu teate multikates see koerakondi kuju, selliseid usse pole ma varem näinudki. Siis lendasin ruttu loomapoodi, seal anti valik kas turjapeale rohtu või tabletid, muidugi tabletivalik tuli odavam välja , ehkki siis võtsime need , aga seal veel öeldi et ta ei taha neid eriti toidu seest süüa siis tuleb talle panna see keele peale ja tal ei jää muud üle kui see alla neelata , nii me siis tegimegi , juhul kui peaks veel nägema samamoodi usse siis tuleb tableti andmist 2 nädala pärast korrata , hetkel küll ei paista midagi! Soovitan ka sulle minna loomapoodi ja küsida. Seal antakse vastavalt kaalule neid jne! Head paranemist!

muutis

Edu ussidest vabanemisel!!
Head paranemist!

Pead olema sisse logitud