Title

Jeste li sigurni?

Forum Sijamska mačka (7)

Sijamska mačka (7)

Meuws 
Citat | prije 6 godina

''

Sijamska mačka porijeklom je iz područja Sijama, današnjeg Tajlanda. Ova je pasmina bila štovana u hramovima budističkih svećenika, a bila je prisutna i na dvoru sijamskog kralja. Pretpostavlja se da je nastala prije više od 500 godina, u Europu je stigla u drugoj polovini 19. stoljeća. Sijamska mačka je prva orijentalna pasmina koja je još od početka 20. stoljeća postala vrlo popularna, kako u Europi tako i u Americi.

Sijamske mačke imaju specifičnu jednobojnu dlaku s tamnije obilježenim nogama, repom i glavom. Imaju vrlo elegantno tijelo na tankim, visokim nogama, i duguljastu glavu.

U novije doba se razvijaju u smjeru ekstremnog naglašavanja izduženosti tijela i nogu te povećavanja očiju i ušiju. Time se uvelike razlikuju od ranih primjeraka sijamske mačke, koje se nazivaju tradicionalni tip.

Škiljavost koja se u prošlosti smatrala uobičajenom karakteristikom, danas se smatra nedostatkom.

Sijamske mačke su po naravi aktivne, energične, društvene, znatiželjne, zahtjevne i izuzetno 'pričljive'. Uglavnom imaju dugi životni vijek.

''

Tee 
Citat | prije 6 godina

''''''''''predivne mace
ja ću staviti malo slika

ajooj pogledajte ovog mačića

imam jedno pitanje: Jeli ove mačke mogu biti i dugodlake ili je to druga vrsta???

''''''''''

Meuws 
Citat | prije 6 godina
uredio/la
Meuws 

'Koliko ja znam, neke sijamske mačke imaju dužu dlaku od ostalih

Evo jedne sa dužom dlakom:
siamese kittens pictures
'

Citat | prije 6 godina
uredio/la

Predivne su mi..kazu da su jako pametne..čitala sam da znaju biti svojeglavi i slično

Meuws 
Citat | prije 6 godina

Super Pogledati ću video
šteta što se ne može kao i na strarome UC-u učitati na stranicu

Iva 
Citat | prije 6 godina

postoji .... naime to je balineška ali nisam sigurna dali je ona ili snowshoe

Ivana 
Citat | prije 6 godina

jesu jako pametne,inteligentne!imala sam jednu!a svojeglava nije bas pretjerano bila,samo jednog vlasnika u kući sluša,praktički koda sluša tvoje misli,barem je meni tako bilo!točno je znala što tebi odgovara,koliko njoj daš pažnje ona tebi i više vraća!svatko tko god se od osobe meni zamjerio ona njemu vrati,ugrize za nožni palac,hahahha il se zaleti na osobu pa je zapikne sa kanđama....kod nje samo dresura i dresura,a i brzo uči!svako bi poželio takvu vrstu,preporučam! samo što je nekima zahtjevna(sto meni nije) i treba joj dosta posvetit vremena! al je vjerna itekako!

Morate biti ulogirani