Title

Jeste li sigurni?

Kontracepcija (20)

Mia 
Citat | prije 8 godina
uredio/la

Upomoć! Dala sam mački kontracepcijsku inekciju prije 3 mjeseca i sad se u zadnje vrijeme(oko 2 tjedna) počela debljati. Je li to posljedica kontracepcije ili je maca skotna?

Diana 
Citat | prije 8 godina
uredio/la
Diana 

moram priznati da ja nisam čula za takvu injekciju. mi smo Ninu sterilizirali kad je bila star 4,5 mj, pa smo bez brige, iako je ona u stanu i nema dodira sa mačorima, ali da nema problema kod tjeranja..inače, i ona se je udebelila ko mali medo...ja sam baš danas komentirala da izgleda ko da je skotna po Duhu svetom...
k nama je došla s 2,5 mj (sredinom prosinca) i 500 g, a sad ima 5 kg..

Citat | prije 8 godina
uredio/la

I ja prvi put čujem za takvu injekciju!

Silvia 
Citat | prije 8 godina
uredio/la

Ni ja nisam cula za tu injekciju
Steriliziranje je i kod nas bilo sa 4,5 mjeseci iako ne ide van. Sve je super, Poofa se nije ni udebelila! Ima malo spekeca na trbuscicu ali imala ga je odmah nakon mjesec dana kod nas (prije sterilizacije)

Prilicno jede, ali nekako je umjerena sad vec dobro zna da hrane uvijek ima i da ne treba odmah sve pozdrakat sto joj se stavi u tanjuric!

Moguce je da je posljedica kontracepcije, jer je moja stara mica nakon steriliziranja pocela sve redom jesti i nije puno birala, samo je zdrakala... bila je kao mali bumbaric i morali smo od nje skrivati hranu

Mia 
Citat | prije 8 godina
uredio/la

Ali Mici prvia 2 mjeseca je jela normalno... a onda odjednom! Sad stoji kao bačva.

Silvia 
Citat | prije 8 godina
uredio/la

pa, je... tako to nekako ide. Bar je tako nasa stara mica a ne znam, probaj joj ne dat jesti puno i malo vise se igraj sa njom. Mi Poofu natjeravamo po stanu (ona to voli i stalno izaziva da ju lovimo) mozda zato ne stigne nataloziti spekec

Citat | prije 8 godina
uredio/la

A možda injekcija nije bila djelotvorna...

Citat | prije 8 godina
uredio/la

ja sam lani cijepila Nelsu s tom injekcijom. Platila sam je 150 kuna. Nije ništa pomogla. Ostala je skotna s 2 mačića. Jedan od tih je Bleki. Sreća je što su se oboje rodili zdravi i nisu imali nekakve probleme. Te injekcije nisu sigurne

Citat | prije 8 godina
uredio/la

zasto ljudi ludujete sa tim inekcijama to nije dobro za vaše mace i nisu dobre a i mjerodavne ako želite da se ne kote najbolje ih je sterilizirati i to vam je najbolji i najmjerodavniji jer ako maca živi u stani i nema dodira sa drugim mačorima za njih je bolja opcija kastriranje jer neznam dali znate da i mace koje se ne pare da mogu dobiti i tumore

Mia 
Citat | prije 8 godina
uredio/la

Hm... Kako dani idu,se mi se više čini da ta kontracepcija nije učinila svoje...

Citat | prije 8 godina
uredio/la

ne znam, možda si joj prekrasno dala... Idi na ultrazvuk ako ti je stalo

Mia 
Citat | prije 8 godina
uredio/la

Ma,nema veze... Ako bude mačića još bolje.

Citat | prije 8 godina
uredio/la

moja micika je ionako ko bacva
a ne bih znala micika je sterilizirana...probaj otic vet-u pa vidi...

Citat | prije 8 godina
uredio/la

Nikada čuo za takvo nešto...
Obadva mačka smo kastrirali kada su bili stari 9 mjeseci... Veterinari ne preporučuju prije...
Perica je ostao normalan ista težina oko 5,5kg a Zvonkec se razvalio i sada je poput maloga
odojka blizu 10kg .. Problem što se mace nakon sterilizacije ili mačkovi nakon kastriranja u većini
slučajeva počnu debljati.. ( HORMONI )..

Citat | prije 8 godina
uredio/la

Do sad još nikad nisam dala mačku na sterilizaciju, a s obzirom da imam i malu mačkicu koja je stara tek 3 mjeseca, zanima me zna li tko kad je najbolje vrijeme za taj zahvat,

Diana 
Citat | prije 8 godina
uredio/la

nama je vet rekao što ranije, prije prvog tjeranja...Nina je bila oko 4 mj stara, i sve je ok...

Citat | prije 8 godina
uredio/la

moje mace su sve sterilizirane. veterinar je rekao da je normalno da se sterilizirane mačke udebljaju, a što se te inekcije, prvi put čujem za nju!

Mia 
Citat | prije 8 godina
uredio/la

Kontracepcija definitivno nije učinila svoje. Maca će se okotiti ovih dana

Citat | prije 7 godina
uredio/la

I ja sam čula za te injekcije, navodno nisu pouzdane. Pitala Nyevu uzgajivačnicu, oni koriste kontracepcijske tabletice iz Njemače, kod pasa i mačaka, do sada su se pokazale odlično i bez nus-pojava. Naručila ih i ja za Gunjy, čekam da mi dođu pa ćemo vidjeti... Mada se Gunjy još ne tjera. Daju se po jedna, jednom tjedno. Javim rezultate.

Maja 
Citat | prije 7 godina
uredio/la

ja sam čula da se tkve injekcije daju samo lavicama.

Morate biti ulogirani